Celtic THK - 1. FC Kontis 1:4

10.05.2011 16:09

Super! Až na ten výsledek...

(hráno 4. května 2011 na Mikulovce, UMT3, od 18.15)

Někteří dokonce prohlásili, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů. Tomu se při pohledu na výsledek nechce vůbec věřit, pokud bychom ale od něj odhlédli, mezi ty povedenější bychom ho mohli určitě zařadit. Z rozjitřené imidinské atmosféry byla rázem pohodička, z nervózních přihrávek slušné kombinace, ze zákeřných faulů férová hra na obou stranách.

K úplné spokojenosti (tedy dvěma bodům na našem kontě) ale jedna věc chyběla a jedna přebývala. Chybělo proměňování šancí, do kterých jsme se dokázali dostat, a přebývaly chyby v obraně. Ty byly za třemi ze čtyř inkasovaných branek, zbývající jsme si dali sami.

Od začátku to vypadalo, že bychom mohli vyhrát a ještě se u toho nepřehřát. Jenže navzdory tomu, že soupeřův gólman střely jen vyrážel před sebe, jsme síť rozvlnit nezvládli. A pak už to šlo eins, zwei, drei... Nejdřív si Krychloun (jehož z toho ale vinit příliš nemůžeme) dal vlastence, pak jsme nepokryli náběh jediného nebezpečného útočníka Kontisu při rohu a poté stopery přelétnul dlouhý nákop a Bláža už situaci zachránit nedokázal. Po poločase jsme tedy prohrávali 0:3.

Do druhé půle jsme vlítli s tím, že můžeme dát za třicet minut taky tři (a proč ne čtyři?) góly. Stíhací jízdu zahájil Váca, poté se sice trefil i podruhé, jenže to prošel míč do sítě z boku, a nic z toho tak nebylo. Ani nejvyloženější tutovky jsme za brankovou čáru neprocpali, i když třeba Jířa právě na brankové čáře do balonu kopal...

A tak nás stihnul ještě trest v podobě čtvrté obdržené branky. Tu jsme pro změnu dostali kvůli tomu, že jsme během soupeřova útoku místo bránění řešili, jestli jsme dobře vystřídali.

Snad se tedy příště k dobrému pocitu ze hry přidá i dobrý pocit z vítězství.