18.04.2024 14:18

Zelenobílý diesel

15. 4. 2024 19.00, Meteor1

(Varování ministerstva zdravotnictví: čtení takto dlouhého reportu může vážně poškodit vaše duševní zdraví)

Rozjížděli jsme se pozvolna, ale rozjeli. A byť to bude znít možná trochu neuctivě, proměnit víc šancí a zároveň je vlastními chybami nenabízet soupeři, spíš než spolehlivé SUV bychom připomínali parní válec.

První gólovku měl přitom Vali až v deváté minutě, jeho střelu z úhlu do poodkryté kasy ale ještě brankář výborně vyrazil. A trvalo to dalších devět minut, než si tentokrát nehrající kapitán Suši poznamenal následující příležitost: Valiho průnikovku na Czechmatea, jejichž dílo dokonal úspěšnou dorážkou Váca - 1:0.

Poté poprvé zazlobilo taky Torpédo, jeho snahu ovšem svým zákrokem torpédoval Soukíno a hned vzápětí se po prudkém pasu Valiho přes skoro celou šířku hřiště prosadil ve skluzu levačkou do prázdné Jířa - 2:0.

Burryno se obával Csaplárovy pasti tak moc, že v poslední minutě úvodní půle vehementně nabízel soupeři snížení, když ztratil balon při kličce v pozici posledního. Jenže Soukíno jeho záměr nepochopil, a tak útočníka zastavil.

Dobře, tohle je fakt dlouhé, zkusím zkrátit aspoň druhý poločas. V jeho páté minutě to už vypadalo, že jsme nadějné přečíslení překombinovali a zazdili, ale nakonec akci s Valim a Burrynem Jorge přece jen uzavřel střelou k tyči - 3:0.

Pak jsme nechali opět trochu rozehřát Soukína, zvlášť Vali měl o jeho neprochladnutí v sychravém počasí (ovšem s parádními červánky a duhou) starost, když jednou štědře přenechal míč soupeři na vápně, ale tohle nebyl ten mráček, který způsobil tu duhu. I v tomhle případě jsme udeřili hned z protiútoku. Právě jsem si zapisoval předchozí dění před naší brankou, a tak musím věřit vyprávění, že to byla parádní akce zakončená Czechmatem do prázdné - 4:0.

Skoro ideální fotbalový večer se pak přece jen zkazil, když se pět minut před koncem srazili před naším vápnem Soukíno s Jorgem, čehož hostující forvard využil k hlavičce do opuštěné brány. Charvošův skluz už na tom nic změnit nestihl – 4:1. Soukíno pak měl bohužel pokaženou i noc, když ho otřesená hlava nutila k návštěvám i jiné místnosti než ložnice. Tak snad bude v pořádku.

Do závěrečného hvizdu jsme si vypracovali ještě několik loženek, ale ujala se jen ta, kterou po další přihrávce Valiho (dle jeho vlastních počtů měl kromě dvou „normálních“ asistencí ještě tři druhé) proměnil Váca – 5:1.

Poslední slovo mělo Torpédo, po Charvošově ztrátě jeho útočník proměnil samostatný únik ve snižující gól na 5:2.

To nás ale nemuselo příliš trápit, vyhráli jsme i čtvrté utkání sezóny, což se nám (pokud dobře počítám) povedlo teprve popáté v naší už patnáctileté historii, naposledy před dvěma lety, byť tehdy i s jedním kontumačním vítězstvím.

No a sorry, s tím zkrácením druhé půle to nevyšlo… Příště už snad budu hrát, abych vás uchránil podobných slohových cvičení.

Sestava: Soukíno – Burryno, Charvoš, Jorge, Vali, Czechmate, Jířa, Váca
Góly: Váca 2x, Jířa, Jorge, Czechmate
Asistence: Vali 2x, Czechmate, Burryno, Váca