11.05.2009 19:56

Nakonec dobrý černý bodík
1.FC Mašťáci 4:4 Celtic THK
(hráno 11. 5. na Hagiboru - škvára, od 19,30 hod)

Tentokrát mám tu čest vyjádřit se a sepsat nějakou tu reportáž k danému zápasu já. Vědět to dopředu, jistě bych bedlivěji sledoval jednotlivé dění, nenechal bych se tolik unášet samotným zápasem a už dopředu si zaznamenával glosy ze zápasu, popř. výkřiky do tmy - a to myslím doslovně ;-)

V jeden pondělní podvečer jsme měli možnost shlédnout, či být přímo účastni, boje o přední příčky naší 8.B skupiny. Soupeřem nám byl, jak už je zde řečeno, tým z horní části tabulky, dalo se tedy předpokládat utkání vyrovnané a bojovné, což se posléze potvrdilo.

Zápas jsme odehráli na Hagiboru, naší „oblíbené" škváře, kde jsme doposud neztratili ani bodík. Terén měl být dle papírových předpokladů naší výhodou, dle mého soudu však tentokrát právě on svědčil spíše soupeři a jeho dravým i technicky vyspělým útočníkům.

Sešli jsme se v sedmi kouscích, chyběli Pavel, Petr K. a Brejchys. Z naší lavičky sledovala zápas s foťákem Barča.

Začali jsme velmi slibně, přehrávali jsme soupeře rychlými kombinacemi, vytvořili jsme si několik gólových příležitostí. Jak se ovšem ukázalo, střelecké štěstí nás na poslední dva zápasy jaksi opustilo. První branku vstřelil Jířa po zemi k tyči po Ondrově přihrávce z postranní čáry. Zdálo se, že jsme na koni, jenže soupeř nás zchladil nečekaným gólem přímo do kabiny.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním dát rychle branku a kontrolovat průběh zápasu v náš prospěch. První se zdařilo, po Ondrově „nahození" před bránu zakončoval do prázdné branky Luky. Po této brance jsme měli spoustu šancí dát třetí gól, nicméně štěstěna se k nám v tu chvíli odvrátila zády a známé fotbalové pořekadlo „Nedáš, dostaneš" se potvrdilo hned třikrát. Musím říct, že to pro nás byla velká pecka do hlavy a snad i ponaučení do příštích zápasů. Za stavu 4:2 pro Mašťáky jsme sice boj nevzdávali, leč byla to spíše křeč než nějaký fotbalový tlak.

Přesto se ke konci zápasu prosadil Váca a s posledními dvěma minutami i nechytatelnou střelou Suši. Jen on sám ví, jakou faleš míči dal, aby takto dopadl do brány ;-) To, že se posledních 5 minut (kdy jsme taky zápas vyrovnali) odehrávalo skoro za tmy, snad ani nebudu připomínat, byli jsme jak klucí, kteří si na škvárovém plácku za domem kopou tak dlouho, dokud je to baví a nezavolá je maminka k večeři.

Zápas měl rychlou, svižnou úroveň, nehrálo se ani v rukavičkách, nicméně s hvizdem píšťaly jsme si se soupeři podali ruce a rozloučili se rozhodně v dobrém. Jen si myslím, že by takovému zápasu slušely lepší klimatické podmínky, světlo a terén, jak se na souboje o postup do sedmé skupiny sluší a patří.

Celtic THK x 1.FC Mašťáci 4:4
Branky: Jířa, Luky, Váca, Suši
Asistence: Bohy 2x
Sestava: Bláža - Suši, Jířa, Honza H., Luky, Bohy, Váca
Muž zápasu: Bohy (6 hlasů)